יער אשתאול

יער אשתאול הנמצא בסמוך ליישוב אשתאול הוא אטרקציה המושכת ישראלים רבים מכל רחבי הארץ, אטרקציה זו מסייעת לרבים מחברי היישוב להתפרנס בתחום התיירות באמצעות צימרים ובתי נופש המציעים לינה ופינוקים אחרים למטיילים הרבים.

למעשה ההיסטוריה של היישוב קשורה בזו של יער אשתאול אשר ניטע על ידי גרעין ההתיישבות של עולי תימן כאשר חלק נכבד מאותם נוטעים הם לאחר מכן גם המתיישבים הראשונים של היישוב. בשנים הראשונות של היישוב המתיישבים התפרנסו מעבודת יערנות ביער אשתאול בחסות הקרן הקיימת לישראל.

יער אשתאול משתרע על למעלה מ12,000 דונם, את גבולותיו חוצים כבישים מרכזיים כאשר הגבול הצפוני שלו גובל עם כביש 1 תל אביב ירושלים, הגבול הדרומי שלו הוא כביש 44, הגבול המערבי שלו הוא כביש 3 והגבול המזרחי שלו הוא כביש 38.

צמחייה ביער אשתאול

כמו שאר היערות העוטפים את הרי ירושלים גם יער אשתאול ברובו מכיל עצי אורן וזאת כיוון כי עצי האורן מתמודדים היטב עם הקרקע הסלעית שיש באזור ובנוסף גם עמידים בצורה איתנה מול קרינת השמש החזקה, בחסות חופת העצים התפתחה מערכת תת יער המכילה זנים שונים של צמחי מעבר כגון: נרקיסים, רקפות, סוגים שונים של פטריות מיוחדות, חבלבל עדין, טופח ירושלים ועוד…

צימרים ובתי נופש ביישוב אשתאול הסמוך ליער

כאמור חלק מתושבי אשתאול מציעים בחצרם אירוח כפרי הנושק ליער אשתאול, בתי הנופש מתאימים לכל סוג חופשה, בין אם אתם זוג שמחפש חופשה רומנטית ושקטה לצד נופים ירוקים של הטבע או בין אם אתם משפחה שרוצה רק מקום לישון בלילה בכדי להמשיך את הטיול הרגלי במשך היום, באשתאול תמצאו את בתי הנופש שיענו על כל דרישותיכם.