אודות אשתאול

בתום מלחמת יום העצמאות הוחלט לאורך כבישי הגישה לירושלים יוקמו ישובים שיקראו ישובי פרוזדור לירושלים, המטרה היא ליישב את האזור ביהודים להקשות שוב מצור כלשהו על העיר והתבססות בשטח. אשתאול הוא אחד מאותם ישובים, הוא הוקם בשנת 1949 בסמוך ליער אשתאול אשר ניטע על ידי אותם מתיישבים ראשונים.

הקמת הישוב בשנת 1949

גרעין המייסדים הראשון של הישוב שהורכב ברובו מעולי תימן התיישב כאמור בשלהי חודש דצמבר של שנת 1949, המתיישבים הראשונים מצאו עצמם עובדים בחודשים הראשונים של הישוב בעבודות יערנות על ידי הקרן הקיימת בישראל ורק לאחר מכן החלו התושבים לפתח את ענפי החקלאות במושב בסיוע של ארגון הג'וינט.

מקור שמו של הישוב 

מקור שמו של הישוב הוא מתקופת התנ"ך אז אשתאול הייתה עיר כחלק מערי שבט דן שם על פי התנ"ך שמשון החל להתנבא בין צרעה לאשתאול.

מושב אשתאול היום

בימים אלו מושב אשתאול מכיל מעל 200 משפחות המתפרנסות בעיקר בתחום הלול בין אם זה גידול תרנגולות לצורך הטלה (שיווק ביצים למאכל),בין אם זה גידול תרנגולות לצורכי התרבות (שיווק אפרוחים למגדלים אחרים בארץ), או בין אם זה גידול תרנגולות לצורך מאכל. כמו כן תושבים אחרים מתפרנסים ממקצועות חופשיים כמו לדוגמא תיירות פנים משגשת שיש באזור המקסים בו מושב אשתאול נמצא.